Kempování na samotě u lesa (bezkempu)

Možnost jak přespat na louce, v lese či u rybníka, v noci pozorovat hvězdy a ráno se probouzet v přírodě bez lidí.

Možnost kempování na louce, v lese, u rybníka, kde jste jen sami v přírodě. Ideální pokud nevyhledáváte rušné a zalidněné kempy, ale chcete být nablízko přírodě a mít své soukromí. Poměrně nová možnost, jak si legálně postavit stan tam, kde se to za normálních okolností nesmí. Majitelé pronajímají své pozemky přesně za tímto účelem. Většinou je ubytování o něco levnější než v kempu, ale bez vybavení, často i bez vody či toalety. To už ke kempování v přírodě patří. Seznam jednotlivých míst naleznete na webu bezkempu.cz. Na webu se zaregistrujete, najdete si lokalitu a konkrétní místo, zarezervujete a můžete vyrazit. Každý majitel má trochu odlišné podmínky, někdy je nutné potvrzení rezervace, někdy je rezervace potvrzená ihned po zaplacení, což je super možnost, pokud si ubytování hledáte na poslední chvíli. Přesnou lokalitu (souřadnice místa) získáte až po zaplacení rezervace. Zároveň na webu funguje oboustranné hodnocení, hodnotit můžete jak vy majitele, tak majitel vás. Jde o to, aby nedocházelo k porušení podmínek a místo jste opouštěli ve stavu, v jakém jste na něj přijeli. 

My jsme tuto možnost využili zatím jen jednou, ale určitě ne naposledy. Strávili jsme jednu noc na samotě u lesa u České lípy a místo můžeme doporučit. Kousek odsud se nachází zámek Zákupy s rozlehlým zámeckým parkem a město Česká lípa.
Po cestě jsme se ještě zastavili na poměrně oblíbeném místě – Čertovy hlavy. Jde o volně přístupné vytesané skalní reliéfy. Ke skále vede příkrý svah a od rozcestníku Pod Čertovými hlavami se musíte vyloženě vyškrábat. O něco lepší cesta vede z druhé strany. Parkoviště se nachází kousek od rozcestníku a celý výlet nezabere více než jednu hodinu. 

Odebírat
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Vložené zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře