Kde čerpat inspiraci na cestování?

Míst na cestování je v České republice nespočet a čerpat inspiraci je možné téměř kdekoliv. Dali jsme dohromady pár tipů, kde hledáme tipy na výlety a cestování my.

Mapy.cz

Jednoznačně nejpoužívanější aplikací, bez které se neobejdeme v podstatě na žádném výletu jsou MAPY.CZ a zejména jejich offline mapy. Nejčastěji využíváme turistickou mapu a plánování tras. Oba máme staženou offline mapu ČR a pokud jedeme mimo naší republiku, stáhneme si dopředu i mapu dané země.

V aplikaci si zadáme trasu ať hned víme, co nás čeká – její délku, časovou náročnost, většinou nás zajímá i výškový profil a taky jaké rozcestníky nás po cestě čekají. Trasy si pak sdílíme a zároveň je máme uložené. Mapy mají ještě funkci Výlety po okolí, kterou osobně moc nevyužíváme, jelikož nás nabízené výlety dosud moc nezaujali. Funkce využívá vaší aktuální polohu, podle které se zobrazí trasa v okolí.

A věděli jste, že když na mapě podržíte dva prsty na dvou místech, tak se zobrazí vzdálenost daných bodů vzdušnou čarou? Je to super věc, když chcete rychle zjistit nějakou vzdálenost bez zadání trasy.

Kudy z nudy

Projekt od CzechTourism – České centrály cestovního ruchu – je portál, kde najdete kulturní akce, festivaly, památky, přírodu, sporty a spoustu dalšího. Většinou tady hledáme inspiraci, pokud víme do jaké oblasti chceme nebo pokud chceme jen někam v našem okolí a nemáme žádný plán. Je tu totiž možné hledat jak podle druhu akce, tak podle oblasti.

Instagram

Scrollování Instagramem nemusí být jen ztráta času, ale můžete tu narazit i na super nápady včetně těch cestovatelských. Hledáme tady buď přes místa nebo přes tagy. Taky se díváme, odkud a jaké fotky si lidé z místa pořizují. 

Pinterest

Nejlepší inspirace naprosto na cokoliv včetně cestování. Taková obrázková knihovna. Našli jsem zde spousta nádherných fotek a odkazů na zajímavé weby o cestování. Stejně jako u Instagramu je nutné se nejprve zaregistrovat. Pak už můžete volně brouzdat a hledat, co vás právě zajímá. 

Při hledání inspirace na cestování ještě využíváme blogy, různé cestovatelské weby nebo tipy od rodiny a známých. Ať už se inspirujeme kdekoliv, vždycky si tipy a místa píšeme do deníku, děláme si printscreeny nebo si je ukládáme do telefonu. Náš seznam míst nebere konce a neustále ho doplňujeme. Pokud také rádi cestujete, doporučujeme to i vám, ušetří to pak dost času před víkendem. My osobně používáme aplikaci Todoist, která je super na jakékoli seznamy a navíc je můžete s kýmkoli sdílet. My budeme moc rádi, když nějakým výletem inspirujeme vás. A pokud ano, neváhejte nám napsat a podělit se o vaše zážitky z cest. 

Odebírat
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Vložené zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře