Procházky na Kokořínsku

Procházka po stezkách na Kokořínsku přes ty nejkrásnější vyhlídky na hrad Kokořín a nedaleký skalní útvar Pokličky, kam vedou nekonečné schody.

Informace o trase

Délka trasy: 10 km

Časová náročnost: 3 hodiny

Kola: ne

Kočárky: ne

Obtížnost: lehká

Dostupnost: pěšky, auto (parkoviště)

Datum návštěvy: duben 2021

Kokořínsko
hrad Kokořín

Naším cílem byla procházka po stezkách okolo Kokořína a na skalní útvar Pokličky. Autem jsme dojeli na parkoviště pod hradem, kde celodenní parkování stojí 100 Kč, do automatu si připravte mince nebo platební kartu. Od parkoviště jsme se vydali kolem restaurace Pobuda po zelené Turistické značení - zelená k rozcestníku Podhradská cesta, tady jsme odbočili doprava směrem na první vyhlídku. Můžete zvolit i opačný směr, je to jeden okruh, takže vůbec nezáleží na tom, jaký směr zvolíte. Na vyhlídce jsme nacvakali pár fotek a pokračovali lesem přes autokemp, skalní útvar U Bobříka odvahy, rozcestník Na Panském a zpět dolů k restauraci. Tady jsme se napojili na červenou Turistické značení - červená a štrádovali si to podél silnice k rozcestníku Pokličky. Od rozcestníku vedou po modré Turistické značení - modrá dlouhatánské schody až na vrcholek skal, kde je krásný výhled na Pokličky. Jak už název napovídá, jedná se o skálu připomínající svým tvarem pokličky. Odbočka se nedá přehlídnout, jednak je značená a hlavně se ty schody nedají minout. Zpátky jsme se vrátili po červené na parkoviště.

Kokořínsko
schody na Pokličky
hrad Kokořín
Pokličky
Kokořínsko

Výlet určitě není vhodný pro cyklisty ani kočárky. Terén je docela nevyzpytatelný, šli jsme několikrát po schodech, skulinami mezi skálami, po úzkých lesních cestičkách a v jednom místě je žebřík. Trasa má asi 10 km a je to ideální cíl výletu na odpoledne. Když budete mít více času a bude otevřený hrad, tak se do krásně spojit i se zacházkou na hrad, kam vedou další hodně dlouhé schody.

Pokličky
hrad Kokořín
Kokořínsko
Kokořínsko
vyhlídka na Kokořín