Vysoké Tatry - tipy a rady na cestu

Pár tipů a rad na cestu do Vysokých Tater, které by se mohly hodit nebo dokonce ušetřit čas i peníze.

Už je to pár let, co jsme strávili dovolenou ve Vysokých Tatrách. Je to jedna z těch dovolených, na kterou budeme vzpomínat celý život a kterou si snad ještě někdy zopakujeme. Oba milujeme hory a pokud bychom si měli vybrat jestli hory nebo moře, v létě, v zimě, vždycky by vyhrály hory. Před odjezdem do Vysokých Tater jsme si hledali různé rady a tipy jak ušetřit, na co si dát pozor, kde si koupit jízdenky atd. A protože je toho víc, tak jsme sepsali nasbírané tipy i pro všechny ostatní horaly. 

Gopass je karta a portál přes který si můžete dopředu kupovat jízdenky na lanovky nebo třeba vstupenku do aquaparku. Zároveň za všechny nákupy sbíráte body, které pak lze využít jako slevy. My jsme si za ně třeba koupili oběd v Tatralandii. Zakoupené jízdenky se nahrají na kartu, nemusíte tedy vůbec k pokladně, ale hurá rovnou na lanovku. Navíc jsou ceny výhodnější než při nákupu přímo na pokladně. Na kartu je potřeba nabít kredit, nelze platit rovnou z platební karty a je lepší kredit nabíjet postupně, protože si ho nelze poslat zpět. Pro získání karty se stačí na webu zaregistrovat, zaplatit poštovné, a na adresu vám přijde plastová kartička, kterou pak používáte jako jízdenku.

Revolut karta je další chytrá karta nejen do Vysokých Tater, ale na cestování obecně. My už v zahraničí jinak neplatíme. Je to platební karta, která však není spojená s žádným bankovním účtem, placení je tedy maximálně bezpečné a navíc má nejvýhodnější měnové kurzy. Ke kartě máte aplikaci v telefonu, kde zadáte svoji platební kartu a přeposíláte si jen částku, kterou zrovna potřebujete. V aplikaci přehledně a hned vidíte všechny provedené transakce. Peníze si můžete  dokonce zpět přeposlat, případně se s kartou dá platit i v České republice. Pro získání karty se opět zaregistrujete na webu, naskenujete dva osobní doklady, nahrajete kredit asi 300 Kč a z toho se automaticky uhradí poštovné za kartu, která vám přijde domů na adresu.

TEŽ neboli Tatranská elektrická železnice je vlakové spojení mezi Popradem a Starým Smokovcem a dále Štrbským plesem a Tatranskou Lomnici. Jízdenky se dají koupit na jednotlivé jízdy, ale při delším pobytu doporučujeme zakoupit předplacenou jízdenku na den, 3 dny nebo celý týden. Jízdenka se dá koupit přes stránky slovenských železnic a jízdy vlakem jsou pak bez starostí a ještě k tomu výhodnější.

Uzavírka turistických cest. Kvůli ochraně přírody a bezpečnosti turistů jsou v Tatranském národním parku uzavřené některé turistické cesty od 1. listopadu do 14.června. Pokud tedy vyrážíte v tomto termínu, zjistěte si dopředu, kudy je možné jít. 

Lanovka na Lomnický štít. Jízdenku na lanovku na Lomnický štít je určitě lepší si koupit předem, možná i několik dní nebo týdnů. Hlavně v letní sezóně může být zájem dost enormní. My jsme tady byli v září a taky jsme ji kupovali asi týden dopředu, aby se na nás dostalo. Bohužel je akorát možné, že zrovna nevyjde počasí a nic neuvidíte stejně jako my. Jízdenku zakoupíte přes zmíněny portál Gopass.

Odebírat
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Vložené zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře