Lyžování na ledovci

Advent tak trochu jinak aneb prosluněný víkend na rakouském ledovci Kitzsteinhorn.

Předvánoční čas jsme si loni zkrátili víkendem v Rakousku. Naše první lyžovačka v Alpách, na kterou budeme dlouho vzpomínat. Protože jsme jeli už začátkem prosince, a ne všechny areály byly plně funkční, vybrali jsme si poměrně známý areál v oblasti Zell Am See – Kaprun, kde se lyžuje od podzimu do jara. 

Na ledovci Kitzsteinhorn v nadmořské výšce 3029 m můžete brázdit až 61 km sjezdovek různých obtížností a využít na 23 lanovek a vleků. Trvalo nám v podstatě celé tři dny než jsme se v areálu zorientovali. Snad ani jednou jsme nečekali ve frontě na lanovky a většinou jsme na nich jeli sami. Na úplném vrcholu jsme v pauze mezi lyžováním navštívili nejvyšší panoramatickou vyhlídku Gipfelwelt ve výšce 3029 m n. m. Počasí nám přálo, takže jsme si mohli užít nejen okouzlující výhled, ale celou třídenní lyžovačku. Několik neplacených parkovišť se nachází přímo u spodní stanice dvou lanovek Gletscherjet 1 a Panoramabahn, které vás pohodlně vyvezou do další stanice, kde končí sjezdovky.

Ceny za skipas jsou tady sice vyšší než u nás, ale pokud srovnáme úroveň a kvalitu poskytovaných služeb s cenou, je to mnohem výhodnější než v českých horách. Prostě poměr cena výkon, jednoznačně vítězí investice do lyžování v Alpách, i kdyby jen na pár dní. Z Prahy až do Kaprunu je to asi 450 km a cesta zabere zhruba 6 hodin, záleží kudy pojedete. Dá se jet po dálnici přes Rakousko nebo přes Německo, což jsme zvolili my. Ubytovaní jsme byli přes Airbnb v nedalekém Uttendorfu, v útulném apartmánu s krásným výhledem na hory.

Odebírat
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Vložené zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře