Ďumbier a Chopok

Hřebenová túra v Nízkých Tatrách na nejvyšší vrchol Ďumbier a sousední Chopok.

Informace o trase

Trasa: Chopok – Demänovské sedlo – Ďumbier a zpět 

Délka trasy: 9 km

Časová náročnost: 5 hodin

Výškové převýšení: 800 m

Obtížnost: lehká

Dostupnost: pěšky, lanovka na Chopok, auto nebo autobus do Demänovské doliny

Datum návštěvy: září 2018

Po týdenní dovolené ve Vysokých Tatrách jsme se ještě na pár dní přesunuli do Nízkých Tater. Naplánovali jsme si “výstup” na nejvyšší vrchol Ďumbier (2043 m n. m.) a sousední Chopok (2024 m n. m.). Protože už jsme byli znatelně unavení, tak jsme si zkrátili cestu lanovkou. Z Demanovské doliny jsme se vyvezli lanovkou téměř na vrchol, samotný vrchol Chopok se nachází asi 100 m od lanovky. Odtud jsem pak šli asi 4,5 km po červené Turistické značení - červená na Ďumbier.

Oba vrcholy jsou sice téměř stejně vysoko, ale bohužel cesta mezi nima vůbec rovinatá není. Z Chopku je nutné napřed sestoupit o 300 výškových metrů do Demänovského sedla (1756 m n. m.) a pak zase vystoupat na samotný vrchol Ďumbier. Zpáteční cesta je úplně stejná. Celá trasa má 9 km a celkové převýšení je 800 m. Pokud tedy využijete lanovku jako my, tak to není nic náročného.
Jízdenku na lanovku jsme si kupovali přes portál Gopass, o kterém se více zmiňujeme v článku s tipy na cestu do Vysokých Tater. Do Demänovské doliny, kde se nachází dolní stanice lanovky, je možné dojet autem nebo autobusem z Liptovského Mikuláše.

Odebírat
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Vložené zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře