Podzimní procházky na Berounsku

Víkendové odpoledne strávené procházkou v přírodě, ať už za sluníčka nebo za deště. Navštívili jsme zámek Hořovice a Koněpruské jeskyně.

Jednu teplou a prosluněnou neděli jsme vyrazili na státní zámek Hořovice na Berounsku. Oba jsme ho už jednou kdysi dávno navštívili a pamatovali si ho jako ten s tou hezkou kovanou bránou. Tentokrát jsme měli za cíl hlavně přilehlý zámecký park jako stvořený pro nedělní procházku. 

Na zámku byla zrovna expozice historických hraček malých aristokratů, sami jsme si mohli projít několik místností s vystavenými hračkami a přečíst si pár příběhů, jak si děti, kteří už jako malý, měli velký význam v celé společnosti, mohli hrát. Na zámku je samozřejmě i klasická prohlídka zámeckých komnat a prostor, ale byla asi na hodinku a my nechtěli trávit tolik času zavření uvnitř, když bylo venku krásně. Po prohlídce jsme si koupili kávu v zámecké kavárně a šli se projít do parku. Vstup do parku o velikosti zhruba 6 hektarů je bezplatný a nabízí klidnou procházku nebo si jen tak sednout na lavičku s pohledem na krásný zámek. 

I když venku panovalo sychravé podzimní počasí, neodradilo nás to od další příjemné podzimní procházky. Tentokrát jsme měli zamířeno na okruh okolo Koněpruských jeskyní v Českém krasu. Jeskyně byly zavřené, což nám vůbec nevadilo, jelikož jsme uvítali poloprázdné parkoviště i okolí. Od parkoviště vede Naučná stezka Zlatý kůň. Stezka má několik zastávek a vyhlídek, ze kterých je vidět město Beroun nebo Králův Dvůr a hlavně obdivuhodný Velkolom Čertovy schody, kde se těží nejkvalitnější vápenec u nás a zároveň je největším výrobcem vápencových výrobků. Stezka má necelých 2,5 km a je to pohodová cesta, jen není uzpůsobená na kočárek ani kolo. Druhá část stezky pokračuje přes silnici, tam jsme ale už nešli, protože začínalo dost pršet a raději jsme to stočili k autu. 

Odebírat
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Vložené zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře