Trail park na Klínovci a Boží dar

Skvělý víkend plný dobrodružství, ze kterého nás bolelo celé tělo ještě týden. První den sjíždění Klínovce po stezkách trail parku a druhý den strávený na Božím daru. 

Poslední květnový víkend jsme se opět rozhodli strávit na horách. Tentokrát jsme to pojali trochu jinak a vyrazili za dobrodružstvím do trail parku vybudovaného na Klínovci. Druhý den jsme prozkoumávali okolí Božího daru. Zašli jsme si na Boží vyhlídku, pokračovali na Božídarské rašeliniště a nakonec jsme si dali malý okruh Ježíškovy naučné cesty. Příroda v Krušných horách je krásná. Klínovec (1244 m n m.) je nejvyšší hora pohoří a 87. nejvyšší hora v ČR. V létě tu můžete jezdit na kole a v zimě na lyžích. My můžeme Trail park doporučit všem, co mají rádi dobrodružství a rychlou jízdu na kole. 

Klínovec - Krušné hory - Jiráci na cestách

Do Trail parku se dostanete přes Jáchymov nebo přímo z vrcholu Klínovce. My jsme jeli přes Jáchymov, kde se přímo u lanovky nachází velké bezplatné parkoviště, půjčovna kol, nářadí na servis kola a občerstvení. Na místě jsme si koupili celodenní jízdenku na lanovku a mohli jsme neomezeně jezdit celý den. Není třeba nic rezervovat předem. Na výběr jsou zde 4 stezky různých obtížností. Nejlehčí trasa modrý Azur je vhodná i pro zkušenější děti, pro nás byla nejčastější volba, už z toho důvodu, že se jedná o nejdelší stezku v délce 10 km. Stezka má pozvolné klesání a mírné zatáčky. Středně obtížný je červený Rubín v délce 8 km, který nás také moc bavil. Stezka je o poznání rychlejší a houpavější, ale pořád se dá bez větších problému sjet. Další stezky černý Baron a Downhill už jsou pro opravdové fandy trailů, kde je zapotřebí speciální vybavení a zkušenosti.

Ubytovaní jsme byli v krásných apartmánech Chajdovka na Božím daru. Na druhý jsme si naplánovali jen kratší okruh. Nemohli jsme začít jinde než na Boží vyhlídce, která se nachází kousek od centra nad sjezdovkou. Vede sem červená stezka  , na níž jsme se napojili mezi hotelem Sv. Anny a hotelem Praha. Z vyhlídky je krásně vidět Boží dar i jeho okolí. Dále jsme pokračovali na Božídarské rašeliniště. Kdo se vyžívá v chůzi po dřevěnných chodníčkách, bude to tu milovat. Díky chodníčkům, které chrání vzácné druhy rostlin a živočichů, kteří zde žijí, je stezka vhodná i pro kočárky. Stezka je dlouhá asi 3 km a stačila nám na ni hodinka času. Začíná kousek od centrálního parkoviště na Božím daru a končí u cyklostezky vedoucí podél silnice. Stejně tak tudy vede naučná stezka Ježíškova cesta, na kterou jsem se napojili my. Cesta je sice vhodná hlavně pro rodiče s dětmi, ale užijí si i dospělé. Jde se převážně po rovince a lesních cestách. Na výběr je okruh malý cca 5 km a velký cca 13 km. Pokud půjdete s dětmi, je možné si v infocentru vyzvednout pracovní listy a po cestě plnit různé úkoly, což děti bude jistě bavit. Celkem jsme ušli asi 8 km a byla to taková příjemná odpolední procházka.

Odebírat
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Vložené zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře