Krušné hory na sněžnicích

Zadní Telnice a okolí Adolfova v Krušných horách jsou jako dělané pro procházku na sněžnicích. Pohodlné pláně, žádné kopce, krásná příroda a málo lidí.

Letošní zima přímo vybízela k vyzkoušení nových zimních sportů, takže jsme po skialpech chtěli zkusit i sněžnice. Sněžnice usnadňují chůzi v hlubokém sněhu, takže jsou ideální na zimní procházky po horách, kdy nemusíte řešit, jestli se náhodou nebudete propadat do sněhu. Hodí se hlavně do prašanu a měkkého sněhu, kde se propadnete méně než v pohorkách, a půjde se vám líp. Jen samozřejmě něco váží a nedá se v nich pohybovat tak rychle. Na tomto výletu jsme nešli rychleji než 3 km za hodinu. Příjemné je na nich i půjčovné. To nás na celý víkend pro oba vyšlo na 600 Kč. Pro porovnání za dva skialpové sety na víkend jsme platili asi 5 tisíc. 

Vyrazili jsme do východních Krušných hor a okolí Adolfova, kudy vede Krušnohorská bílá stopa. Zaparkovali jsme v Zadní Telnici u skiareálu a vystoupali lesem k Adolfovu. Záměrně jsme nešli po žádné trase, abychom si užili cestu v hlubokém sněhu. Přes Fojtovickou pláň jsme došli na Komáří Hůrku a zpět stejnou cestou. Celkem jsme nachodili 13 km, z toho tak 10 km v hlubokém sněhu, čehož jsme druhý den dost litovali. Měli jsme zmožený celý tělo, ale i přes velký mráz a námahu to bylo nádherný.

Odebírat
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Vložené zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře