Zimní Rokytnice nad Jizerou

Parádní lyžovačka i zimní procházky po okolí. Rokytnice nad Jizerou je skvělým cílem jak pro lyžaře, tak turisty.

Do Rokytnice nad Jizerou v Krkonoších jezdíme každoročně na týdenní lyžovačku. Ubytovaní jsme přímo ve skiareálu Horní Domky v jedné roztomilé roubence s názvem Votočka. Je to chalupa pro 20 lidí nad dolní stanicí lanovky na Lysou horu, což znamená, že u ní nazujeme lyže a do 15 minut stojíme na vrcholu Lysé hory (1344 m n. m.). To místo má svoje kouzlo, chalupa je položená v horách uprostřed skiareálu, kde ve čtyři hodiny odpoledne vše utichne a jediný ruch kolem dělají projíždějící rolby. Večer tady panuje úžasný klid a ráno jsme první na kopci.

Lanovka na Lysou horu měří přes 2 km a je druhá nejdelší u nás. Jedinečná je také tím, že vede přes I.zónu Krkonošského národního parku. Z vrcholu pak vedou dvě sjezdovky, modrá dlouhá přes 3 km a červená FIS přes 2,5 km. Modrá Turistická je údajně druhou nejdelší sjezdovkou v Česku, je příjemně široká a užijí si ji všechny typy lyžařů. V areálu je ještě několik menších vleků a sjezdovek, ale za nás jsou určitě nejlepší tyhle dvě a stojí za to si vystát i případnou frontu a pak vymrznout asi 10 minut na lanovce. Jinak tady najdete veškeré potřebné zázemí, několik parkovišť, občerstvení, restaurace, obchod a půjčovnu s lyžařským vybavením a lyžařskou školu.
I nelyžaři si zde přijdou na své. Hezký pěší výlet je na Dvoračky (3 km z chaty) nebo na Rezek (6 km z chaty). Všude moc dobře vaří a cesta není nijak náročná. Z Dvoraček se to dá protáhnout až k prameni Labe (7 km z chaty), ale to už je na celodenní výlet. 

Odebírat
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Vložené zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře