Road trip s obytňákem po Jižních Čechách

Víkendový road trip po Jižních Čechách a Šumavě s malým obytňáčkem.

Od našich úžasných kamarádů jsme dostali nádherný svatební dar – půjčili nám na víkend své dokonalé obytné auto jménem Bruno. Je to staré nákladní auto značky Volkswagen, které vlastníma rukama celé předělali a dostali do této podoby. A my jsme s tímhle luxusním roztomilým červeným autíčkem projeli Jižní Čechy a kousek Šumavy.

Naší první zastávkou byl Český Krumlov. Nádherné historické město plné křivolakých uliček, jehož centrum je lemované řekou Vltavou. Při naší návštěvě ve městě zrovna probíhaly Svatováclavské slavnosti a navíc byl teplý podzimní víkend, takže tu bylo asi o něco více lidí než obvykle, ale i tak jsme si město moc užili.
Zaparkovali jsme na posledním parkovišti u autobusového nádraží (parkovné je 40 Kč/hod) a vydali se do nedalekého centra města. Prošli jsme přes náměstí Svornosti, kde bylo centrum dění a dále přes most směrem k zámku a zámecké zahradě. Na zámky jezdíme moc rádi, ale jen výjimečně chodíme i na prohlídky interiéru. Mnohem raději si užíváme exteriéry zámku a zámek jako takový. Prošli jsme přes všech 5 nádvoří až do zámeckého parku, kde se nachází proslulé otáčivé hlediště. Po cestě je spousta krásných výhledů na město a na zámeckou věž, která je symbolem Českého Krumlova.
Z Českého Krumlova jsme naším luxusním vozem pokračovali na Lipno do kempu. Vybrali jsme si kemp u Kukačků a byli jsme moc spojeni. Krásný a čistý kemp na břehu Lipna. Večer jsme si užívali oblohu plnou hvězd a pohodu v obytnáčku.

Road trip s obytňákem - Jižní Čechy - Jiráci na cestách

Druhý den jsme začali proběhnutím podél Lipna, pak rychle sbalit a vydali jsme se vstříc novým dobrodružstvím. První zastávkou druhého dne bylo Soumarské rašeliniště, je to asi 3 km dlouhá procházka lesem s malou rozhlednou. Největším lákadlem jsou určitě vyhlášené místní borůvkové knedlíky, které nesmíte vynechat. Odtud jsme pokračovali naší vyhlídkovou jízdou přes Lenoru do Borové Lady. Tady jsme zastavili na bezplatném parkovišti u Chalupské slatě. Přes rašeliniště vede chodníček a na jeho konci je největší rašelinné jezírko v ČR. Udělali jsme pár fotek a přejeli na druhé parkoviště do Borové Lady, to už tedy placené. Koupili si kávu v místní vyhlášené kavárně a šli se projít ke kapli sv. Anny za vsí. Kaple s křížovou cestou ve světle modrých barvách se nachází v lese přímo u silnice, ale nedá se u ní zaparkovat. Velmi nenápadné, ale kouzelné místo.

Třetí den jsme se probudili do sychravého počasí. Po dvou letních dnech nám změna počasí vůbec nevadila. Ráno jsme si došli do pekárny pro čerstvé pečivo, zachumlali se do peřin s čajem a křížovkama a nasávali už lehce podzimní atmosféru. Celé dopoledne jsme strávili v obytňáčku a na oběd vyrazili do vesničky Holašovice. Další klenot Jižních Čech zapsaný v UNESCO. Poměrně známá obec s návsí plnou typických malebných jihočeských statků. Uprostřed návsi se nachází koloniál a špýchar, kde jsme se naobědvali. Placené parkoviště je vedle infocentra na kraji obce.

Tím jsme zdárně zakončili náš menší road trip s Brunem. A my máme zase o čem přemýšlet, protože nás cestování s obytňáčkem absolutně nadchlo. Tak třeba jednou ❤️

Odebírat
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Vložené zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře