Skialp v Jeseníkách

Po skialpových trasách v Jeseníkách. Skialp na Dolní Moravě a na Šeráku. 

Po naší první zkušenosti se skialpy v Krkonoších jsme s nadšením vyrazili znovu a tentokrát do Jeseníků. Neměli jsme lavinový set ani tolik zkušeností, takže jsme se drželi značených skialpových tras. První den jsme strávili na Dolní Moravě a druhý den na Šeráku. Oba dva dny plné sluníčka jsme si neskutečně užili a došli k závěru, že nás to baví mnohem víc než sjezdové lyže. Ten sjezd dolů je úplně o něčem jiném než když se vyvezeme lanovkou. My mu říkáme sjezd za odměnu. 

Skialpová trasa na Dolní Moravě

První den jsme vyšli z Dolní Moravy od parkoviště U slona (666 m n. m.) po modré a pak po červené sjezdovce k chatě Slaměnce. Tam jsme se chvíli slunili před posledním úsekem na vrchol Slamník (1232 m n. m.). Ze Slamníku jsme viděli Kralický Sněžník, který byl původně v plánu, ale nakonec jsme to zakončili tady. Sundali jsme pásy, přehodili vázání a jeli dolů po sjezdovce zpět. 

Skialp v Jeseníkách - Jeseníky - Jiráci na cestách

Skialpová trasa na Šerák

Druhý den jsme si chtěli sjet nejdelší sjezdovku v ČR, která vede z Šeráku do Ramzové. V Ramzové (760 m n. m.) jsme zaparkovali přímo u sjezdovky a vyrazili po ní nahoru. Asi po kilometru jsme se odpojili ze sjezdovky a odbočili na skialpovou trasu, která vede až na vrchol po červené turistické. Většina cesty vedla lesem, ale chvílemi se naskytly úchvatné výhledy do údolí a z Šeráku (1351 m n. m.) byl vidět i Praděd. Nahoře jsme se pokochali inverzí a dolů frčeli po 3,5 km dlouhé a úplně prázdné sjezdovce. Cesta nahoru měla příjemných 7 km s převýšením 600 m.
Odebírat
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Vložené zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře