Výlet na Děčínský Sněžník a Tiské stěny

Výlet do oblasti CHKO Labské Pískovce na jednu z nejstarších rozhleden a do skalního městečka.

Jeden z květnových víkendů jsme strávili výletem do Českého Švýcarska. Naším cílem byla rozhledna Děčínský Sněžník a skalní město Tiské stěny v CHKO Labské Pískovce. Tato oblast je rájem horolezců a nejen těch, místo má své kouzlo a příroda je tady opravdu nevšední.

Rozhlednu Děčínský Sněžník zná skoro každý, ale věděli jste, že je to také nejvyšší stolová hora v ČR (723 m n. m.)? Rozhledna je z roku 1864 a je jedna z nejstarších a nejkrásnějších u nás. Stejně tak příroda kolem ní je opravdu nádherná, chvilkami jsme si připadali jako bychom odjeli mnohem dál než do Českého Švýcarska. Od placeného parkoviště v obci Sněžník vede na vrchol červená Turistické značení - červená trasa dlouhá asi 2 km. Je to příjemná procházka, kterou zvládnou děti, rodiče s kočárkem i cyklisti.
Tiské stěny - Jiráci na cestách

Z Děčínského Sněžníku jsme autem přejeli do nedaleké obce Tisá. Tiské stěny jsou skalní městečko plné pískovcových útvarů, které jsou pojmenovány podle toho, co svým vzhledem připomínají. Do skal je možné využít jeden ze dvou vstupů, první je u turistické chaty Tisá a druhý v obci Tisá. Při příchodu do skalního městečka se napojíte na jeden z okruhů. První okruh Malé Tiské stěny je dlouhý jen 700 m a druhý okruh Velké Tiské stěny je dlouhý přes 2 km.
My jsme zaparkovali na bezplatném parkovišti u turistické chaty a začali delším okruhem. Což mě přivádí k jedné zajímavosti z tohoto kouzelného místa. Část skal si procházíte po vrcholcích skal a část pod skálami. V souvislosti s tím bychom jen upozornili, že to určitě není vhodné pro kočárky. A pokud vám Tiské stěny něco připomínají, tak je možné, že jste je viděli ve filmu Letopisy Narnie, který se tu natáčel.

Odebírat
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Vložené zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře