Velký Javorník

Kratší túra z Frenštátu pod Radhoštěm na rozhlednu s výhledem na celé Beskydy. Za hezkého počasí se vám na vrcholu naskytne pohled na nebe plné paraglidistů.

Informace o trase

Délka trasy: 9 km

Časová náročnost: 4 hodiny

Výškové převýšení: 420 m

Kola: ne (ano – po cyklostezce)

Kočárky: ne (ano – po cyklostezce)

Obtížnost: lehká

Dostupnost: pěšky, na kole

Datum návštěvy: srpen 2020

Velký Javorník (918 m n. m.) je hora v podhůří Beskyd, na které byla v roce 2013 otevřena rozhledna. Z té se vám naskytne krásný výhled do širokého okolí, který budete mít za hezkého počasí zpestřený nebem plným paragladistů. Na vrcholu se totiž nachází startoviště pro paraglading. Výhodou tohoto výletu je blízkost města Frenštátu pod Radhoštem, které je dostupné i MHD. Zároveň na vrchol vede cyklostezka, po které to zvládnou vyšlápnout i rodiče s kočárkem. Pokud pojedete autem, doporučujeme využít bezplatné parkoviště pod Javorníkem u skokanského můstku. Pár metrů od parkoviště se nachází naučná stezka Beskydské nebe, kterou si lze výlet navíc zpestřit. 

Stoupání zpočátku není nijak obtížné, šli jsme dokonce i z kopce. Nejstrmější stoupání bylo v posledním úseku těsně pod vrcholem. Vzhledem k celkové vzdálenosti a převýšení tento výlet zvládnou i méně trenovaní jedinci nebo děti. Autem ani lanovkou se nahoru nedostanete, jedinou možností je dostat se sem po svých. Odměnou vám bude krásná dřevěnná a bezplatná rozhledna. Výlet si tedy můžete naplánovat úplně kdykoliv. Nahoře se také nachází občerstvení, kde si lze dát nějakou rychlovku či studené pití.

Odebírat
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Vložené zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře