Největší skanzen v České republice

Pokud jste milovníci skanzenů jako já, neměla by vám ujít návštěva toho největšího a za nás i nejkrásnějšího v Rožnově pod Radhoštem.

Informace o trase

Délka trasy: cca 3 km

Časová náročnost: celý den

Kola: ne (u pokladny je úschovna kol)

Kočárky: ano

Obtížnost: lehká

Dostupnost: pěšky, MHD, auto (parkoviště)

Datum návštěvy: srpen 2020

Tento výlet je poměrně odpočinkový a užijí si ho všechny věkové kategorie, jen je časově náročnější . Výchozím bodem je centrální parkoviště hned vedle hlavního vstupu do skanzenu. Celodenní parkování vyjde na 70 Kč. Z parkoviště se můžete vydat po zelené Turistické značení - zelená na Jurkovičovu rozhlednu nebo rovnou do skanzenu. Rozhledna není součástí skanzenu, ale nachází se cca 1 km od parkoviště. My jsme zvolili jako první rozhlednu, výhodou je, že pak už půjdete pouze z kopce, jelikož je možné z rozhledny sejít rovnou k vedlejšímu vchodu do skanzenu (Valašské dědiny).
Největší skanzen v České republice - Rožnov pod Radhoštěm - Jiráci na cestách

Rožnovský skanzen je totiž rozdělen na tři části. Do každé z nich lze zakoupit vstupenku zvlášť a nemusíte během dne navštívit celý skanzen. Největší z nich je Valašská dědina – určitě doporučujeme vidět, strávili jsme zde asi tři hodiny. Je zde představen původní život v Beskydech včetně obecné školy, kupeckého obchodu, hostince, mlýnu a dalších stavení. V některých chaloupkách najdete babičku či dědečka, kteří povypráví o tom, jak se zde žilo. V hostinci si dáte výborný oběd a vedle v obchodě můžete zakoupit třeba vyřezávané hračky.

Další částí je Mlýnská dolina. Tato část je jako jediná dostupná pouze s průvodcem, na pokladně vám sdělí nejbližší možný čas prohlídky. Doporučuji přijít včas. My jsme museli dvě hodiny čekat.

Třetí a nejnavštěvovanější částí je Dřevěnné městečko, které bylo za nás paradoxně nejméně zajímavé. Nachází se zde proslulý dřevěnný kostel se slavínem, radnice, obchod, dva hostince a pár dalších chalup. Jedná se o poměrně malou část a není nutné si na ni vyhradit tolik času, postačí klidně jedna hodina.

O víkendech se zde většinou konají slavnosti v podobě jarmarku či koncertu, proto pokud máte zájem projít si skanzen spíše v klidu, návštěvu si naplánujte ideálně na všední den, případně víkend, kdy se nekoná žádná akce. Program najdete na webových stránkách skanzenu.

Největší skanzen v České republice - Rožnov pod Radhoštěm - Jiráci na cestách
Odebírat
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Vložené zpětné vazby
Zobrazit všechny komentáře