Ahoj všem cestovatelům i necestovatelům,

jmenujeme se Míša a Míša a vítáme Vás na své stránce Jiráci na cestách. Už několik let rádi a často cestujeme a objevujeme zákoutí po celé Evropě, ale nejčastěji doma v České republice. Většinu výletů, treků či tras si dopředu plánujeme, abychom z daného místa poznali co nejvíce. A protože inspirace není nikdy dost, rozhodli jsme se podělit o naše zážitky s ostatními. Výlety a navštívená místa se snažíme přiblížit tak, aby každý věděl, co od nich může očekávat. Najdete tu převážně tipy na pěší turistiku, ať už na jednodenní nebo víkendové výlety, a jelikož nejčastěji cestujeme se stanem v kufru auta, tak i doporučení na kempy nebo jiné ubytování.

Kromě cestování taky rádi běháme, jezdíme na kole, chodíme do kaváren, ale ze všeho nejradši stejně chodíme po horách. Každé roční období má v horách co nabídnout a stejně tak každé hory mají něco do sebe. Pro nás jsou symbolem majestátnosti, volnosti a kouzlem přírody. Milujeme to ticho, čerstvý vzduch a horský vánek. Jedním z našich cestovatelských snů byl road trip po Švýcarsku, který jsme si letos splnili jako svatební cestu. A taky pravý horský trek s krosnou na zádech, na který jsme se vydali do Rakouska. A jednou bychom rádi projeli celou Evropu s obytňákem <3

Doufáme, že se Vám u nás bude líbit. Pokud budete mít jakékoliv dotazy, připomínky nebo nápad na výlet či místo, které musíme vidět, neváhejte napsat.